שינוי קריירה

שינוי קריירה

מהו שינוי קריירה ולמי הוא מתאים?

כאשר מדובר על שינוי קריירה, המשמעות היא שאדם מחליט לשנות לחלוטין את התחום שבו הוא עבד. לא מדובר על שינוי קל בקריירה שבו אדם עובר למקום עבודה אחר, ועוסק בתחום דומה. מדובר על שינוי מהותי לגמרי בקריירה של האדם – למשל אדם שעסק בהייטק ומשם עבר להוראה, אדם שעבד קודם לכן בתחום הכלכלה, ומשם החליט לעשות הסבה מקצועית ולנהל חנות עצמאית. בקיצור – שינוי קריירה הוא דבר מגוון מאד. אבל למה שאדם בכלל יחליט באמצע חייו, לשנות לגמרי את מסלול חייו?

 כל הסיבות לשנות את הקריירה

  • מיצוי – הסיבה הראשונה והנפוצה ביותר, היא כשאדם פשוט חש מיצוי מהותי מאד בקריירה שלו. כאשר אדם מרגיש שהוא כבר לא רוצה ללכת יותר לעבודה, ומרגיש שהיא לא מאתגרת, לא מעניינת, ולא מהנה בכלל. במקרים הללו, אם באמת אינכם רוצים להמשיך יותר במסלול החיים – לעולם לא מאוחר לבצע שינוי חד, ולפתוח בקריירה חדשה.
  • גיל – כשמגיעים לגיל מסוים, מבינים לפעמים שהגיע הזמן לחתור אל שינוי קריירה. כך למשל אנשים שעוסקים בעבודה פיזית מאד, אנשים שעושים הרבה משמרות לילה, ועוד תנאים שונים – לפעמים הגיל פשוט עושה את שלו, והם מחליטים שהגיע הזמן לשינוי – וזה דבר בהחלט מקובל.
  • הכנסה – זה נוגע לשני הכיוונים. מצד אחד, אנשים שהרוויחו לא מעט כסף בעבודה הקודמת שלהם, וכעת מוכנים לעבור לעבודה עם הכנסה פחותה – אבל הנאה ועניין גבוהים יותר. המצב השני הוא אדם שעובד בעבודה עם הכנסה נמוכה, ועושה שינוי קריירה כדי לעבור לעבודה עם מקום הכנסה גבוה יותר. יש לקחת בחשבון שלמרות שהתהליך של שינוי קריירה דורש עוד הוצאות – הרי שבחישוב האורך, מדובר על כיוון שיכול להיות רווחי מאד.

 שינוי קריירה באמצע החיים

שימו לב שהשינוי של הקריירה, יכול להתאים לאנשים רבים, בכל תחום, בכל קריירה, ואפילו בכל גיל. זו ההזדמנות שלכם לפתוח דף חדש – וליהנות מהקריירה המדהימה שלכם.

שינוי קריירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *