ניהול קריירה

איך מנהלים קריירה נכון או מה זה בניית קריירה?

כל אחד מאיתנו רוצה שתהיה לו קריירה מוצלחת, אבל השאלה היא מה זו קריירה מוצלחת ואיך ניתן לתכנן אותה? קריירה מוצלחת היא קריירה שמלווה חיים מאושרים ומוצלחים. אדם שבונה קריירה בעבודה בלבד, אבל סביבו הכל מתמוטט הוא לא אדם מוצלח וקשה לומר עליו שיש לו קריירה מוצלחת גם אם הגיע להישגים מסויימים בתחום העיסוק שלו. בניית קריירה תלויה בתכנון קריירה נכון וניתן כיום להיעזר באין ספור קורסים, סדנאות או מדריכים אישיים לשם כך.

אז מהי קריירה מוצלחת?

עבור אחד קריירה מוצלחת היא לנהל חברה גדולה, לאחר פירוש הדבר עבודה מעניינת, לשלישי תהיה קריירה עבודה שתאפשר לו לבלות כמה שיותר זמן עם ילדיו וכיוצא באלה. לא משנה איזה קריירה אתם בוחרים לעצמכם עליכם לדבוק במה שהחלטתם וללמוד לקחת אחריות על הבחירה שלכם.

ניהול קריירה

בראש ובראשונה נראה כי מטבע הדברים בניית קריירה מתחילה מהגדרת היעדים שלכם בחיים הלכה למעשה. אנשים רבים חיים מיום ליום או משנה לשנה וזאת מבלי לדעת לאן הם הולכים או רוצים להגיע. יש את מחזור החיים ההישרדותי אשר מחייב עבודה, מגורים, אוכל לילדים, חיסכון לפנסיה וכדומה, ורוב האנשים חיים סביב מעגל זה במחזוריות כאשר בין שנה לשנה יוצאים לחופשה קצרה עם בני המשפחה וחוזר חלילה. אלה אשר מעוניינים בקריירה לחיים צריכים לעשות תכנון קריירה יסודי אשר יכלול בתוכו את הדברים הבאים:

  • איזה משפחה אני רוצה וכמה ילדים
  • איזה בית אני רוצה למשפחה
  • איזה רכב או רכבים אני רוצה שיהיו לי
  • מהם היעדים הכספיים שלי להכנסה שוטפת ולחסכון
  • במה אני רוצה לעסוק ואיך ניתן להתפתח עם זה
  • איפה אני רואה את עצמי בעוד 12 שנה

אין כל צל של ספק, כי תכנון קריירה בצורה זו מאפשר להתמודד עם כל אחד מן הפרמטרים ולבנות קריירה מוצלחת לכל החיים – דבר שהוא מאד חשוב בעידן שבו אנו חיים כיום מטבע הדברים בו התחרות על כל משרה ועל כל עסק היא גדולה במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *